GPS
N 50° 16' 54", E 16° 51' 04"

Gościniec Leszczyniec Stronie Śląskie Wieśnoclegi Stronie Śląskie Wieśnoclegi
Gościniec LeszczyniecStronie Śląskie Nocleginoclegi

Jaskinia Niedźwiedzia

logojaskiniaJaskinia Niedźwiedzia w Kletnie (6 km od Leszczyńca) znajduje się w Masywie Śnieżnika Kłodzkiego, na prawym zboczu doliny Kleśnicy, w bloku marmurów leżącym w górze Stromej (1166,8 m n.p.m.).

Czytaj więcej: Jaskinia Niedźwiedzia

Zalew z kąpieliskiem i wieżą widokową.

zalew2W latach 2000-2006 r. w Starej Morawie wybudowano sztuczny zbiornik wodny o powierzchni 5,5 ha. W ramach zagospodarowania turystycznego utwardzono również asfaltem gruntową drogę ze Stronia Śląskiego od strony ul. Sportowej, wykonano pomosty, wieżę i kąpielisko, ustawiono ławki.

Czytaj więcej: Zalew z kąpieliskiem i wieżą widokową.

Czarna Góra latem

Latem przybywają tu entuzjaści wędrówek, rowerzyści, w tym amatorzy extremalnych wrażeń jak downhill i paragliding, a przede wszystkim ludzie spragnieni wspaniałych widoków i kontaktów z dziką przyrodą. Wspaniałe trasy turystyczne dla pieszych i rowerzystów.

Czytaj więcej: Czarna Góra latem

Wapiennik

wapiennik 02.bigObiekt o fascynujacym rodowodzie historycznym, aurze i klimacie wnetrz i otoczenia. Zaangazowany w ramach prywatnej inicjatywy od blisko 30 lat w czynne i prezne budowanie wiezi miedzyludzkich na fundamencie kultury i sztuki. Miesci pracownie artystyczne i literackie, siedziba Stowarzyszenia Muzeum Wapiennik, enklawa ciszy i kontemplacji i postrzegany jako wyjatkowo cenny dokument rozwoju przemyslu wapienniczego ubieglego stulecia. Pieknie polozony na terenie Snieznickiego Parku Krajobrazowego na pograniczu polsko - czeskim.

Czytaj więcej: Wapiennik